jedini uz 'big o-a'

VIDEO LeBron James ispisao povijest, Hezonja se 'naskakao'

Orlando Magic Marija Hezonje poražen je na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa...

LeBron James upisao je 15 poena i 13 asistencija u pobjedi nad Orlandom 117:103, te se pridružio velikanu Oscaru Robertsonu kao jedini igrač u povijesti NBA lige koji se smjestio među 25 najboljih strijelaca i asistenta svih vremena. James (25259 poena i 6382 asistencija) je na 25. mjestu po broju asistencija smjenio Norma Nixona (6286). Uskoro će 'skinuti' Robertsona po broju koševa (26710), a ukoliko nastaviti igrati nesebično kao što je to radio kroz cijelu svoju dosadašnju karijeru velike su šanse da LeBron James pretekne 'Big O-a' i po broju asistencija (9887).

Najbolji igrač Clevelanda nije bio previše šuterski raspoložen, ali zato jest Kevin Love koji je ubacio 34 poena, od kojih je 27 ubacio u prvom poluvremenu. Dobru utakmicu odradio je i J.R. Smith koji je upisao 26 poena.

Kod Magica je Mario Hezonja odradio 14 minuta na parketu, a u tom je periodu upisao tri poena, šest skokova, prekršaj i izgubljenu loptu. Iz igre je gađao 1-3, a s crte slobodnih bacanja 1-2.

Nakon što je propustio šest utakmica zbog ozljede zadnje lože, na parket se vratio najbolji igrač Oklahome City Thundera Kevin Durant. U pobjedi 111:89 protiv Utah Jazza upisao je 27 poena i šest skokova. Russell Westbrook bio je blizu 'triple-doublea' s 20 koševa, sedam skokova i devet asistencija, dok je kod domaćina najefikasniji bio Gordon Hayward s 19 koševa.

Najuzbudljivija utakmica odigrana je u Charlottei gdje su domaći Hornetsi slavili nakon produžetka protiv Sacramento Kingsa sa 127:122. Najbolju utakmicu dosadašnjeg dijela sezone odigrao je Kemba Walker koji je upisao 39 poena, te je predvodio veliki preokret svoje momčadi koja je u jednom trenutku zaostajala 22 poena razlike.

Vrijedi istaknuti i učinak Rajona Ronda koji je uz svojih 14 poena upisao nevjerojatnih 20 asistencija. DeMarcus Cousins je bio standardno dobar s 30 koševa i 11 skokova.

Dwyane Wade i Chris Bosh ubacili su po 16 poena u pobjedi Miamija nad New York Knicksima 95:78. Time je momčad s Floride prekinula niz od četiri pobjede Knicksa, za koje je novajlija Kristaps Porzingis upisao 20 poena i 14 skokova.

Spomenimo i pobjedu San Antonio Spursa, koji su s 98:84 slavili protiv okrnjenog Phoenixa. Bez Erica Bledsoea Sunsi nisu ista momčad, pa je to sastav Gregga Popovicha znao riješiti. Kawhi Leonard predvodio je Spurse s 24 poena i 13 skokova, dok je rubriku strijelaca kod gostiju najbolje popunio Markieff Morris (28).

NBA liga, rezultati, ponedjeljak:

Cleveland - Orlando 117-103

Mario Hezonja je za Orlando igrao 14:17 minuta i postigao 3 koša (šut za dva 1-3, slobodna bacanja 1-2) uz 6 skokova

Minnesota - Philadelphia 100-95