Koja je koja?

Donna hrabro napala i pala, Wozniacki ju pohvalila: Ima tek 16, a igra sjajno

Hrvatska 16-godišnja teniska zvijezda Donna Vekić poražena je nekadašnje svjetske broj Caroline Wozniacki.

Hrvatska 16-godišnja nada Donna Vekić, logično, nije mogla preko Caroline Wozniacki do 3. kola Australian Opena. Ovo je za Vekić premijerni nastup na Grand Slam turnirima, a već je ostvarila jednu veliku pobjedu, onu protiv Hlavačkove u 1. kolu.

Još donedavno prva svjetska tenisačica, Dankinja Wozniacki, slavila je nakon jednog sata i 12 minuta sa 6-1, 6-4.

Dok se Vekić snašla i sabrala prvi set je već završio. U drugom je Vekić igrala daleko bolje, prijetila, pa čak i mogla zakomplicirati meč, no na kraju je ipak skupo platila slabiju realizaciju break-prilika (samo dva breaka od devet šansi). Wozniacki je napravila pet break-gemova, od devet prilika.

Vekić je uglavnom napadala tijeklom meča i tako pokušavala slomiti dansku tenisačicu, no bilo je perioda u igri kada je mnogo griješila, te je praktički poklanjala suparnicu i omogućila joj lakši meč nego što je mogao biti.