Pobjeda Arsenala

VIDEO Bilić uzeo bod na Old Traffordu, Mourinho isključen!

Kompletirano je 13. kolo engleske Premierlige.

U 13. kolu Premierlige u nedjelju je West Ham u gostima kod Manchester Uniteda odigrao 1:1, a trener Uniteda Jose Mourinho je isključen po drugi puta ove sezone.

Momčad Slavena Bilića je povel već u 2. minuti golom Diafra Sakha, a izjednačenje Unitedu donio je Zlatan Ibrahimović u 21. minuti.

Mourinho je pobjesnio u 27. minuti kada je Paul Pogba zaradio žuti karton zbog simuliranja. Mourinho je šutnuo bočicu s vodom, a sudac Jon Moss poslao ga je na tribinu.

Arsenal je na svom stadionu svladao Bournemouth sa 3:1, te je zadržao priključak sa vodećom trojkom, prvoplasirani Chelsea ima tri boda više, a Liverpool i Manchester City dva.

Dvostruki strijelac za Arsenal bio je Alexis Sanchez (12, 90+1), a jednog je dodao Theo Walcott (53). Njih dvojica zabili su pola golova Arsenala ove sezone, Alexis Sanchez osam, a Theo Walcott šest.

U ostala dva nedjeljna susreta minimalne pobjede su upisali Stoke kod Watforda (autogol Gomesa) i Southampton na domaćem terenu protiv Evertona (strijelac Austin).