Preokret Koukalove

Vekić dobila prvi set pa izgubila u prvom kolu Istanbula

Hrvatska tenisačica Donna Vekić zaustavljena je već u 1. kolu WTA turnira koji se igra na tvrdoj podlozi u Istanbulu...

Osječanka je izgubila od treće nositeljice, Čehinje Klare Koukalove, s 4-6, 6-0, 6-4 u meču koji je trajao sat i 45 minuta. Tako je već treći put ove godine 33. igračica svijeta bila bolja od naše tenisačice. Pritom u Florianopolisu i Shenzhenu Vekić nije uspjela uzeti ni set.

Naša je tenisačica nakon osvojenog prvog seta potpuno pala, pa je izgubila deset gemova u nizu. U odlučujućem se setu uspjela vratiti s 0-4 na 4-4, ali je onda opet izgubila dva gema i ostala bez pobjede. U cijelom je meču čak osam puta izgubila svoj servis, a sama je pet puta napravila break.

Hrvatska će u Istanbulu imati još jednu predstavnicu, 16-godišnju Anu Konjuh, koja je prošla kvalifikacije i u 1. kolu glavnog turnira će igrati protiv pete nositeljice i 37. igračice svijeta, Slovakinje Magdalene Rybarikove.