Preokrenuo 1:4 u petom setu

Soderling izborio finale nakon drame!

Robin Soderling igrat će u finalu Roland Garrosa nakon što je protiv Čileanca Fernanda Gonzaleza preokrenuo 4:1 u petom setu i uzbudljivi meč priveo kraju rezultatom 6:3 7:5 5:7 6:4 6:4.

Robin Soderling po prvi je put u karijeri ušao u finale jednog Grand Slam turnira, nakon što je u briljantnom meču punom preokreta pobijedio Čileanca Gonazaleza u pet setova. Tako je 25. igrač svijeta opravdao titulu najugodnijeg iznenađenja Roland Garrosa koju je dobio nakon što je iz turnira izbacio prvog nositelja, Kralja zemlje Rafaela Nadala.

Bio je to meč dvojice bombardera s pregršt izravnih poena, u kojem je Šveđanin bolje startao i imao veliku prednost od 2:0 u setovima, no uporni Gonzo vratio se iz mrtvih, dobio treći i četvrti set te u petom bio pred pobjedom nakon što je poveo s 4:1.

Ipak, na samom kraju meča nova drama i novi preokret. Soderling je počeo perfektno pogađati i forhendom i bekendom te je u velikom stilu dobio pet gemova zaredom te odnio pobjedu rezultatom 6:4 u petom setu.

Valja reći da su oba igrača igrala fenomenalno, o čemu svjedoči i 79 izravnih poena Soderlinga te 59 Gonzaleza, 16 as servisa Šveđanina te 22 Čileanca. U rubrici 'break prilike' ipak je dominirao Soderling: imao ih je čak 18 od kojih je iskoristio 5, dok je Gonzo iskoristio 4 od 7.

Sve u svemu, Roland Garros dobio je zasluženog finalista, čovjeka koji je teniski svijet ovaj tjedan okrenuo naglavačke, i niti Federeru niti Del Potru neće biti lako u nedjelju protiv ovakvog tenisača...