Bravo za oboje

Lagane pobjede Konjuh i Ćorića na startu Roland Garrosa

Dvoje velikih nada hrvatskog tenisa uspješno su krenuli u glavni turnir drugog Grand Slama sezone.

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh bila je uvjerljiva u dvoboju prvog kola Roland Garrosa protiv Australke Arine Rodionove (WTA - 237.) i svladala ju sa 6-2, 6-3.

Tijekom 62 minute dvoboja 18-godišnja hrvatska tenisačica nijednom nije bila suočena s break prilikom suparnice, a u izravnom poenima je nadmašila Rodionovu s 32-6, čime je kompenzirala nešto veći broj neforsiranih pogrešaka (29-13).

Ulaskom u 2. kolo Dubrovčanka je izjednačila svoj prošlogodišnji rezultat s premijernog nastupa na pariškoj zemlji, a za proboj u 3. kolo ovogodišnjeg turnira borit će se protiv iskusne 27-godišnje Slovakinje Dominike Cibulkove (WTA - 25.) koja je sa 6-3, 6-1 nadigrala Kineskinju Saisai Zheng.

Bit će to prvi dvoboj Konjuh i Cibulkove, bivše finalistice Australian Opena i polufinalistice Roland Garrosa uz 2009. godine.

Ćorić Fritzu prepustio samo sedam gemova

Jedan sat i 45 minuta bilo je potrebno 19-godišnjem Borni Ćoriću za pobjedu 6-3, 6-1, 6-3 nad 18-godišnjim Amerikancem Taylorom Fritzom u prvom kolu Roland Garrosa.

Naš mladi Davis Cup reprezentativac bio je nadmoćan od prvog do posljednjeg poena, a jedini trenutak slabosti imao je u prvom setu, kad je kod 5-2 izgubio servis. No, već u sljedećem gemu novim je breakom nadoknadio propušteno, a do kraja meča više nije ostavio pariškom debitantu Fritzu nikakvu nadu.

Još dva breaka u drugom i isto toliko u trećem setu doveli su Ćorića do očekivane i uvjerljive pobjede u kojoj je napravio znatno manje pogrešaka od suparnika (15-37) i imao više izravnih poena (31-26). Ćorić je stvorio čak 20 prilika za oduzimanje servisa, a sedam ih iskoristio.

U nastojanju da ponovi prošlogodišnji rezultat u Roland Garrosu, kad je u svom prvom nastupu na pariškoj zemlji stigao do trećeg kola, Ćorića u drugom kolu čeka znatno teži suparnik, Australac hrvatskog porijekla Bernard Tomić koji je u prvom kolu u tri seta (6-3, 6-4, 6-4) nadigrao Amerikanca Briana Bakera.