'Kralj zemlje' maršira

Roland Garros: Nadal uvjerljiv, Wozniacki ispala

Branitelj naslova u Roland Garrosu, španjolski tenisač Rafael Nadal, prepustio je svom protivniku u 3. kolu, Argentincu Eduardu Schwanku, osam gemova. Bilo je 6-1, 6-3, 6-4 za "kralja zemlje"...

Nadalu, koji će u nedjelju proslaviti 26. rođendan, za pobjedu nad Schwankom bila su potrebna dva sata i 16 minuta igre. Svjetski broj 2 spasio je sve četiri break-lopte u meču, a u prva tri meča svoj je servis gubio tek jednom, protiv Simonea Bollelija u 1. kolu.

Svoj put ga rekordnom sedmom naslovu na French Openu Nadal će nastaviti protiv još jednog Argentinca Juana Monaca koji će mu biti protivnik u osmini finala. Monaco je u 3. kolu bio bolji od 19. nositelja Kanađanina Milosa Raonica 6-7(5), 6-3, 6-7(5), 6-3, 6-4.

U konkurenciji tenisačica ispala je deveta nositeljica Caroline Wozniacki. Bolja od Dankinje bila je Estonka Kaia Kanepi koja je slavila sa 6-1, 6-7(3), 6-3.

Kanepi je imala set i vodstvo 5-1 u drugom, ali je zakomplicirala situaciju i dopustila bivšoj najboljoj tenisačici svijeta povratak u meč. Dobila je Dankinja drugi set u tie-breaku, ali u trećem je Kanepi ponovo dominirala. Povela je Estonka u posljednjoj dionici 5-1, vratila se Wozniacki na 5-3, ali Kanepi je potom iskoristila petu meč-loptu i došla do druge pobjede u petom međusobnom ogledu. (TS)