Kraj u trećem kolu

Pomor favoritkinja u Indian Wellsu: Ispale Ivanović i Wozniacki

Dvije bivše pobjednice, Srpkinja Ana Ivanović i Dankinja Caroline Wozniacki, zaustavljene su u 3. kolu BNP Paribas Opena u Indian Wellsu, a iznenađenja dana kreirale su Francuskinja Caroline Garcia i Švicarka Belinda Bencic.

Caroline Garcia je do najvećeg 'skalpa' u karijeri stigla u tri seta, iako je kod 5-4 u drugom propustila servis za pobjedu. Ivanović se nakratko vratila, osvojivši tri gema u nizu. U napetom trećem setu, u kojem je gotovo u svakom gemu bilo break prilika, 23-godišnja Francuskinja uspjela je bolje iskoristiti svoje šanse i s tri oduzeta servisa dohvatiti osminu finala u Indian Wellsu.

Među 16 najboljih probila se i 18-godišnja Švicarka Belinda Bencic. Njoj su za pobjedu nad osvajačicom BNP Paribas Opena iz 2011. Dankinjom Caroline Wozniacki dovoljna bila i dva seta. Dva breaka u prvom i jedan u drugom setu donijeli su mladoj, uspinjućoj švicarskoj zvijezdi prvu pobjedu nad Top 5 igračicom u karijeri. Od te iste Wozniacki Bencic je prije samo osam mjeseci na turniru u Istanbulu ostala bez ijednog gema. Švicarka će se za svoje prvo četvrtfinale u Indian Wellsu boriti protiv Srpkinje Jelene Janković.