Ništa od sudara Čilića i Karlovića na travi

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u drugom kolu ATP turnira u londonskom Queens Clubu od Francuza Nicolasa Mahuta 7-6(1), 7-6.

U meču u kojem niti jedan tenisač nije izgubio svoj početni udarac Čilić je poražen nakon jednog sata i 48 minuta igre od 146. igrača ATP ljestvice. Bio je to njihov drugi međusobni meč i prva pobjeda Mahuta. Jedini prethodni susret odigrali su na tvrdoj podlozi u Chennaiju prošle godine, kada je Čilić uvjerljivo slavio 6-4, 6-2.

Zanimljivo je da je jedine break-lopte u cijelom susretu imao Čilić, jednu u prvom setu (u trećem gemu), a tri u drugom, ali ih na kraju nije uspio realizirati. Oba je tie-breaka Mahut odigrao čvršće i sigurnije i na kraju je zasluženo došao do pobjede, a hrvatskom tenisaču, koji je u Queens Clubu bio postavljen za petog nositelja, preostaje još dosta rada kako bi usavršio svoju igru na travnatoj podlozi uoči nadolazećeg trećeg Grand Slam turnira sezone, Wimbledona.

Konačna statistika pokazuje da je Čilić imao više aseva (11-9), kao i bolji postotak prvog servisa (64%-59%), ali je bio slabiji u odigravanju najvažnijih lopti.

Porazom Čilića propala je prilika da u osmini finala finala gledamo hrvatski dvoboj. Tako će Mahut u osmini finala igrati protiv pobjednika meča između Ive Karlovića i Francuza Juliena Benneteaua.