Kakav majstor

Neuništivi Federer u pet setova izborio finale Australian Opena!

Čarobnjak iz Basela u polufinalu je bio bolji od svog sunarodnjaka.

Roger Federer je pobijedio Stana Wawrinku sa 7:5, 6:3, 1:6, 4:6, 6:3 i plasirao se u finale Australian Opena u kojem će igrati protiv pobjednika dvoboja Rafael Nadal - Grigor Dimitrov.

Prvi set je bio izjednačen i Federer spašava svoj servis kod 5:5, a onda je zahvaljujući dvjema greškama Wawrinke nakon 50 minuta igre slavio. U drugom setu je 35-godišnji Federer rano preuzeo kontrolu, Wawrinka je kod 2:3 izgubio svoj servis i Federer slavi na kraju sa 6:3.

No onda dolazi do preokreta. Wawrinka, iako gubi 0:2 u setovima i mora tražiti lječničku pomoć, lomi Federerov servis za 3:1 i lako dobija treći set, a onda i četvrti nakon čega meč odlazi u peti set.

U zadnjem setu kod 2:3 za Federera, i rezultata 15:30 na Wawrinkinom servisu, meč se okreće u Federerovu korist.

U dosta izjednačenom meču Federer je osvojio više poena, 142 naprama 136. Federer je servirao 11 aseva, a Wawrinka 10.

U lov na petu titulu u Australiji

Roger Federer će u nedjelju u svom 100. meču na Australian Openu pokušati osvojiti svoj 18. Grand Slam naslov.

Federer će tako u svom šestom finalu u Melbourneu pokušati osvojiti peti naslov na Australian Openu gdje je slavio 2004., 2006., 2007. i 2010.. To će biti prvo finale na Grand Slam turniru za Federera od US Opena 2015. i u Melbourneu od 2010.