Zadnji je bio Moya

Nadal stigao do 300. pobjede na zemlji, Vilasov rekord će teško srušiti

Rafael Nadal, najbolji tenisač svijeta i osmerostruki pobjednik ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu, lako je u osmini finala pobijedio Talijana Andreasa Seppija 6-1, 6-3 nakon jednog sata i 13 minuta igre…

Nadal je imao set i 4-1, kada je Seppi uspio spojiti dva gema, ali bio je to samo 'labuđi pjev' talijanskog tenisača. Španjolac je napravio novi break i lako priveo meč kraju, te je upisao 300. pobjedu karijere na zemljanoj podlozi. Prvu je ostvario prije 12 godina kod kuće na Mallorci.

''Igrao sam bolje nego prvi meč ovdje protiv Gabašvilija. Nakon dugo vremena sam odigrao na dobroj razini. Kod 4-1 u drugom setu sam slabije radio s nogama, ali sam srećom pri rezultatu 4-3 napravio još jedan break'', rekao je Nadal.

Zadnji tenisač prije Nadala, kojem je uspjelo dostići 300 pobjeda na zemlji, bio je Carlos Moya, a Nadal će teško dostići rekord koji drži Argentinac Guillermo Vilas. On je u izuzetno dugoj karijeri, koja je trajala od 1969. do 1992 godine nanizao nevjerojatne 644 zemljane pobjede. (TS / Hina)