ATP Halle

Kohlschreiber u dva seta srušio Nadala

Poslije trinaest pobjeda u nizu stala je serija drugog tenisača na svijetu, Španjolca Rafaela Nadala. U četvrtfinalu ATP turnira u Halleu (travnata podloga) pobijedio ga je Philipp Kohlschreiber 6-3, 6-4...

Ovako nešto je bilo očekivano nakon teškog finala u Roland Garrosu, prošlog tjedna, kojeg je Nadal protiv Novaka Đokovića morao odraditi u nedjelju i ponedjeljak. I dok protiv Lukaša Lacka u prvom nastupu nije platio vlastiti umor, u četvrtfinalu je ipak zapeo na domaćem tenisaču i čovjeku koji brani naslov pobjednika u Halleu.

Prvi nositelj Nadal je prije ovog meča dobio osam puta Kohlschreibera u isto toliko mečeva koliko su igrali u karijeri. No, ovom je prilikom bio podređen, a tri šanse za break, koje je imao u drugom setu, su ostale neiskorištene i morao je tako platiti izgubljeni servis u drugom setu kod 3-3.

Nijemac je osvojio čak 90 posto poena nakon prvog servisa (27 od 30), te je iskoristio dvije od čak osam break-prilika u meču. (TS)