Treći put slavio

Karlović na startu Acapulca izbacio trećeg nositelja

Hrvatski tenisač Ivo Karlović sjajno je započeo svoj nastup na ATP turniru iz serije 500 u Acapulcu, pobjedom nad Amerikancem Johnom Isnerom 7:6(4), 7:6(5).

Protiv 13. tenisača svijeta i trećeg nositelja turnira Karlović je slavio nakon jednog sata i 39 minuta igre. U dvoboju moćnih servera Karlović je ispalio 15 asova, 7 više od Isnera, a obojica su tenisača svoje servise izgubila jednom, u prvom setu. Karlović je Isneru oduzeo servis već u prvom gemu, da bi ovaj uzvratio izjednačivši na 3:3.

Bio je ovo njihov peti međusobni ogled i treća pobjeda zagrebačkog tenisača kojem će sljedeći suparnik biti Izraelac Dudi Sela. Riječ je o 73. tenisaču svijeta kojeg je Karlović savladao u sva tri dosadašnja međusobna ogleda.

Turnir u Acapulcu ove se godine za razliku od prethodnih igra na tvrdoj podlozi, a nagradni fond iznosi 1,309.770 američkih dolara.