Povratak u tie-breaku

Ivo Karlović u tri seta prošao u drugo kolo Rolanda Garrosa!

Div sa Šalate bio je bolji od 20 godina mlađeg suparnika.

Hrvatski tenisač Ivo Karlović izborio je plasman u 2. kolo Roland Garrosa, nakon što je u nedjelju sa 7:6 (5), 7:5, 6:4 svladao 20 godina mlađeg grčkog kvalifikanta Stefanosa Tsitsipasa (ATP - 202.).

Karlović je u prvom setu ostavio mladog Grka bez prilike za break, ali je u tie-breaku uspio nadoknaditi zaostatak 1:4 i svoju prvu set-loptu pretvoriti u značajnu prednost. U drugom setu je, pri rezultatu 4:4, 38-godišnji Zagrepčanin izvukao tri break-lopte (15:40 i još jednu prednost), da bi kod 5:4 propustio prve dvije set-lopte, ali kod 6:5 realizirao treću za prvi break u meču, koji mu je donio vodstvo od 2:0 u setovima.

U trećem setu je Karlović breakom u četvrtom gemu zakoračio prema pobjedi, ali mu je Tsitsipas u sedmom gemu oduzeo servis i smanjio zaostatak. Ipak, naš tenisač je u desetom gemu došao do nove prilike za break te prvu meč-loptu pretvorio u svoju sedmu pobjedu u Roland Garrosu, za koju je trebao dva sata i 14 minuta. Tsitsipas je na meč-loptu napravio svoju šestu dvostruku pogrešku.

Karlović je pogodio 68 posto prvih servisa, nakon kojih je osvojio 84 posto poena. Imao je i vrlo dobrih 63 posto iskorištenosti prvog servisa. Meč je završio sa 10 aseva i iskorištene tri od sedam prilika za break. Naš je tenisač imao 50 izravnih poena i 33 neforsirane pogreške.

Karlović u 2. kolu ide na ljevorukog Argentinca Horacija Zeballosa, koji je sa 7:5, 6:3, 6:4 svladao Francuza Adriana Mannarina. U jedinom dvoboju, odigranom ove godine u 1. kolu Australian Opena, Karlović je slavio u pet setova, 22:20 u najdužem petom setu na Australian Openu.

Roland Garros, prvo kolo, tenisači:

Guillermo Garcia-Lopez (Špa) - Gilles Muller (Luk/26) 7:6 (4), 6:7 (2), 6:2, 6:2

Pablo Carreno Busta (Špa/20) - Florian Mayer (Njem) 6:4, 6:2, 6:2

Taro Daniel (Jap) - Jerzy Janowicz (Polj) 6:4, 6:4, 6:4

Grigor Dimitrov (Bug/11) - Stephane Robert (Fra) 6:2, 6:3, 6:4

Mihail Kukuškin (Kaz) - Tennys Sandgren (SAD) 6:2, 6:1, 6:4

IVO KARLOVIĆ (HRV/23) - Stefanos Tsitsipas (Grč) 7:6 (5), 7:5, 6:4

Horacio Zeballos (Arg) - Adrian Mannarino (Fra) 7:5, 6:3, 6:4

Benjamin Bonzi (Fra) - Daniil Medvjedev (Rus) 5:7, 6:4, 6:1, 3:1 predaja

Albert Ramos-Vinolas (Špa/19) - Mariuš Copil (Rum) 6:7 (7), 6:1, 6:4, 6:2