Prvi put je dobila

Halep nanijela Sereni Williams jedan od najtežih poraza u karijeri

Rumunjska tenisačica Simona Halep trebala je samo 65 minuta za uvjerljivu 6-0, 6-2 pobjedu nad Serenom Williams na WTA finalu u srijedu u Singapuru.

Simona Halep je po prvi put uspjela pobijediti osvajačicu 18 Grand Slam naslova, a u njihova prethodna tri dvoboja Rumunjka je osvojila samo jedan set.

Ovim je porazom, jednim od najtežih u njezinoj karijeri, prekinut niz Serene Williams od 16 uzastopnih pobjeda na završnom WTA turniru na kojem je trijumfirala u posljednja dva izdanja, a ukupno ga osvajala četiri puta. Williams je u prvom setu protiv Halep osvojila svega devet poena, a u drugom je setu propustila svih šest prilika za break.

Pobjedom nad Williams rumunjska tenisačica zasjela je na vrh ljestvice crvene skupine s dvije pobjede, ali još uvijek nije osigurala mjesto u polufinalu jer se može dogoditi krug s tri tenisačice koje bi imale po dvije pobjede i jedan poraz gdje bi Halep mogla ispasti.