breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"
Bravo Borna!

Fantastični Ćorić izbacio Robreda za treće kolo Roland Garrosa!

Veliko iznenađenje u drugom kolu priredio je 18-godišnji hrvatski tenisač.

Borna Ćorić je pobijedio Tommya Robreda sa 7:5, 3:6, 6:2, 4:6, 6:4 te se plasirao u treće kolo Roland Garrosa gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja između Amerikanca Jacka Socka koji je sa 6-7 (2), 7-6 (4), 6-1, 7-6 (4) svladao Španjolca Pabla Carrena-Bustu.

Čilić u 3. kolu RG-a: Tražio se u prvom setu, a onda eksplodirao

Ćorić je protiv iskusnog 33-godišnjeg suparnika, koji je tijekom karijere bio i među 10 najboljih igrača na ATP ljestvici te pet puta bio u četvrtfinalu Roland Garrosa, odigrao odličan meč, a u samoj je završnici pokazao iznimnu zrelost.

Nakon što je nizom vlastitih pogrešaka izgubio servis u sedmoj igri petog seta Ćorić stigao na rub poraza, uslijedila su tri njegova odlična gema tijekom kojih je dva puta oduzeo servis Robredu i po prvi put u karijeri stigao do 3. kola na nekom Grand Slam turniru. Ćorić je u toj završnici sjajno čitao servise Robreda, te nekoliko puta izravno poentirao reternom.

Prvi je set protekao u izjednačenoj igri, do rezultata 4-4 niti jedan igrač nije zaprijetio suparniku breakom, a tada je Ćorić oduzeo servis Robredu, no u sljedećoj igri, kada je servirao za set, nije uspio zadržati svoj početni udarac iako je stigao do jedne set-lopte. Ipak, odmah potom Robredo je s četiri pogreške forhendom poklonio gem Ćoriću i ponudio mu drugu priliku da zaključi prvi set svojim servisom, a mladi Zagrepčanin ju je i iskoristio.

Ključni gem u drugom setu dogodio se kod rezultata 2-1 za Robreda kada je Španjolac oduzeo servis Ćoriću, a to je bio ujedno i jedini break"u toj dionici igre.

I treći je set loše započeo za Ćorića koji je izgubio prva dva gema, ali potom je uslijedila njegova serija od sedam uzastopnih osvojenih gemova s kojima je dobio treći set sa 6-2 i pvoeo u četvrtom sa 1-0.

Imao će Ćorić i dvije break-lopte za osmi gem u nizu, ali Robredo je ipak uspio zaustaviti nalet našeg igrača. Kod rezultata 4-4 Ćorić je pokleknuo na svom početnom udarcu, što je Robredu bilo dovoljno za poravnanje na 2-2 u setovima.

Ipak, u petom setu Ćorić je bio uspješniji, a prije opisane završnice on je uspio spasiti i četiri break-lopte u prvoj igri petog seta, te jednu u petoj.

TENISAČI:

Novak Đoković (Srb/1) - Gilles Muller (Luk) 6-1, 6-4, 6-4

Thanasi Kokkinakis (Aus) - Bernard Tomić (Aus/27) 3-6, 3-6, 6-3, 6-4, 8-6

Kevin Anderson (JAR/15) - Yen-Hsun Lu (Tai) 5-7, 6-4, 6-4, 6-4

Jack Sock (SAD) - Pablo Carreno Busta (Špa) 6-7 (2), 7-6 (4), 6-1, 7-6 (4)

David Ferrer (Špa/7) - Daniel Gimeno (Špa) 6-3, 6-2, 6-1

Pablo Andujar (Špa) - Philipp Kohlschreiber (Njem/22) 6-1, 7-6 (5), 3-6, 3-6, 6-4