Del Potro predao

Dodig se oprostio u ranoj fazi ATP 500 turnira u Dubaiju

Hrvatski tenisač Ivan Dodig oprostio se u ranoj fazi od ATP 500 turnira u Dubaiju. Bolji od njega bio je 88. tenisač svijeta, Ukrajinac Sergij Stahovskij 7-6(6), 6-7(4), 6-2 nakon dva sata i 17 minuta igre…

Dodig u prvom setu nije iskoristio niti jednu od tri break lopte. Stahovskij nije imao nijednu, ali je dobio tie-break s 8-6.

U drugom setu je Stahovskij pri vodstvu 5-4 propustio dvije meč-lopte na servis Dodiga, koji se vratio u meč s osvojenim tie-breakom rezultatom 7-4. No, u trećem setu je Ukrajinac s dva rana breaka poveo s 4-0 i zadržao prednost do kraja meča.

Dodig je meč završio bez ijednog breaka, iako je imao pet break lopti.

Stahovskij je Dodiga svladao u njihovom prvom ogledu, a u 2. kolu će igrati protiv prošlogodišnjeg finalista i 3. nositelja, Čeha Tomaša Berdycha, koji je sa 6-3, 6-4 svladao rumunjskog kvalifikanta Mariusa Copila.

Drugi nositelj turnira, Argentinac Juan Martin del Potro, predao je meč Indijcu Somdevu Devvarmanu nakon što je indijski tenisač dobio prvi set u tie-breaku sa 7-3 nakon 67 minuta igre. Argentinac je predao zbog ozljede lijevog zapešća, s kojim ima problema već dulje vrijeme. Prije predaje je Del Potro u 12. gemu prvog seta propustio tri povezane set-lopte. (TS)