finale s Berdychom

Đoković pomeo Nadala u Monte Carlu

U finalu ATP turnira u Monte Carlu igrat će prvi tenisač svijeta Novak Đoković i Čeh Tomaš Berdych.

Tomaš Berdych je bez teškoća slavio protiv Francuza Gaela Monfilsa s 6-1, 6-4, da bi u "klasiku" Đoković bio bolji od Rafaela Nadala u dva seta s 6-3, 6-3. Novak Đoković je u Monte Carlo osvojio preklani, a šansu za novi trofej izborio je pobjedom nad "Kraljem Monte Carla" Nadalom, koji je ovaj turnir osvajao u nevjerovatnom nizu od 2005. do 2012. godine.

Nadal je meč otvorio odlično, uzeo je servis Đokoviću. No, srbijanski tenisač je napravio break kod 2:1, a zatim kod 4:3 što mu je bilo dovoljno za set. U drugom setu oba su tenisača držala svoj servis do 3:3. Nakon toga je Đoković napravio dva breaka za konačnih 6:3 i 6:3 protiv osmerostrukog osvajača turnira u Monte Carlu.

Ovo je bila 20. pobjeda Đokovića protiv Nadala, no Španjolac i dalje vodi s 23-20 u međusobnim dvobojima.