ATP Bukurešt

Velika pobjeda Ćorića: Mlada hrvatska nada za četvrfinale s Karlovićem

Mladi hrvatski tenisač, 18-godišnji Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Bukureštu.

Ćorić je u 1. kolu nakon velike borbe svladao Ukrajinca Sergija Stahovskog sa 6-2, 6-7 (4), 7-6 (2) nakon dva sata i 38 minuta igre.

Protiv 11 godina starijeg suparnika Ćorić je izborio 17 "break-lopti", ali je iskoristio njih samo pet, a u trećem setu niti jednu od četiri uključujući i tri vezane kod rezultata 2-2. Ipak, mladi Zagrepčanin je stigao do pobjede odličnom igrom u "tie-breaku" trećeg seta kojega je otvorio "mini-breakom", a zatvorio s još dva poena osvojena na suparnikov servis.

Ćorić je tako uspio uzvratiti Stahovskom za poraz u 1. kolu ovogodišnjeg turnira u Zagrebu, te izboriti dvoboj protiv dvostruko starijeg sugrađanina Ive Karlovića u 2. kolu.