Haas u finalu protiv Federera

Čilićev 'krvnik' izbacio i Novaka Đokovića

U polufinale Wimbledona plasirao se i najstariji od svih četvrtfinalista, 31-godišnji Nijemac Tommy Haas. Druga pobjeda u samo tri tjedna nad četvrtim igračem svijeta Srbinom Novakom Đokovićem dovela ga je do nove prilike za 'osvetu' Rogeru Federeru kojeg je umalo nedavno pobijedio na Roland Garrosu.

Haas je Đokovića pobijedio sa 7-5, 7-6(6), 4-6 i 6-3 i time došao do skora od 10 pobjeda na travi zaredom - pet iz Hallea (gdje je u finalu svladao baš Đokovića) te pet iz Wimbledona.

Haas, koji je 2002. bio drugi igrač na svijetu, dokazuje da je u strašnoj formi, a podsjetimo i da nedavno na Roland Garrosu bio jako blizu pobjede protiv Federera. Najbliže od svih suparnika Švicarca. Haas je u tom meču imao 2-0 u setovima i break loptu kod 4-3 u trećem setu, no nije iskoristio veliku priliku da zaustavi Federera na putu prema 14. Grand Slam naslovu u karijeri.

Simbolično, u polufinalu u petak će međusobno igrati Federer i Haas.

Haas je protiv Đokovića dominirao od početka i stalno je bio u prednosti, diktirajući svoju igru servis-volej. Lakše je Haas čuvao svoj servis, a konstantno je prijetio na Đokovićev.

Isto tako, pokazao je mentalnu snagu u drugom setu kada nije iskoristio servis kod 6-5 za 2-0 u setovima. Gubio je u tie-breaku 6-3, ali je dobio pet poena zaredom.

Đoković se samo privremeno vratio u meč u trećem setu, ali je u četvrtom Haas opet sjajno igrao i slomio je suparnika pobjegavši na sigurnih 4-1, te je do kraja držao lako servis za četvrti polufinale na Grand Slam turnirima u karijeri. Čak tri puta je igrao polufinale Australian Opena (1999., 2002. i 2007. godine).

'Igrao sam dobro i osjećao sam se dobro posljednjih dana u Wimbledonu. No, nevjerojatno je kako sam bio pasivan i defanzivan u prva dva seta protiv Haasa. Ne, kroz cijeli prvi i drugi set, nego oba puta kod 5-5', rekao je nakon meča Đoković i dodao:

'Retern je bio iznimno slab cijeli meč. To je bio udarac na kojem sam morao graditi put do pobjede, a upravo sam u tom segmentu zakazao. Imao sam osjećaj da mogu daleko, što nije moj običaj na travi, ali zapeo sam zbog vlastitih pogrešaka', zaključio je Đoković.