Bez većih problema

Čilić u obranu naslova na US Openu krenuo uvjerljivom pobjedom

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić krenuo je na put prema obrani naslova pobjednika US Opena pobjedom 6-3, 7-6 (3), 7-6 (3) protiv argentinskog kvalifikanta Guida Pelle.

Deveti tenisač svijeta nije odigrao nezaboravan meč na Louis Armstrong stadionu, drugom najvećem u teniskom kompleksu u Flushing Meadowsu, ali ono što je pokazao bilo je dovoljno za pobjedu bez izgubljenog seta protiv 94. tenisača svijeta. Za osvajanje prvog seta Čiliću je bio dostatan break iz drugog gema. U drugom setu nije bio suočen s break-loptama, svoje dvije prilike u sedmom gemu nije iskoristio pa je odluka pala u tie-breaku. Marin ga je odigrao odlično i sa 7-3 došao do prednosti od dva seta.

U trećem setu mu je ljevoruki Argentinac počeo zadavati probleme, koji su postali ozbiljniji Čilićevim gubitkom servisa u trećem gemu. Pella je prednost držao do osmog gema, kad je Marin Čilić svojim drugim breakom u meču izjednačio na 4-4. I u trećem setu je o kraju ili nastavku meča odlučivao tie-break. Još jednom je u ključnom trenutku do izražaja došla Čilićeva kvaliteta. Ostavio je Pellu opet na samo tri poena, a zanimljivo je da je Argentinac sva tri osvojio na Čilićevom servisu. Meč je završio Argentinčevom trećom dvostrukom pogreškom za konačnih 6-3, 7-6 (3), 7-6 (3) nakon 118 minuta igre.

Branitelj naslova je protiv Pelle imao 58 % pogođenih prvih servisa nakon kojih je osvojio 85 % poena. Imao je i visokih 67 % realizacije drugog servisa. Čilić je dvoboj završio sa 44 izravna poena, dvostruko više nego što ih je imao Argentinac (22), a uspio je napraviti i jednu pogrešku manje od Pelle (27-28). Uz takvu statistiku Čilićeva pobjeda je mogla biti i rezultatski uvjerljivija.

U 2. kolu Čilića će čekati pobjednik dvoboja Francuza Pouillea i Rus Donskoja.

TENISAČI - 1. kolo:

MARIN ČILIĆ (HRV/9) - Guido Pella (Arg) 6-3, 7-6 (3), 7-6 (3)

Tejmuraz Gabašvili (Rus) - Pablo Andujar (Špa) 7-6 (8/6), 0-6, 4-6, 6-4, predaja

Andreas Seppi (Ita/25) - Tommy Paul (SAD) 6-4, 6-0, 7-5

Ričardas Berankis (Lit) - Joao Sousa (Por) 6-2, 6-2, 4-6, 2-6, 7-6 (7/4)

David Goffin (Bel/14) - Simone Bolelli (Ita) 6-4, 6-1, 6-2

Miloš Raonić (Kan/10) - Tim Smyczek (SAD) 6-4, 7-6 (10/8), 6-1

Fernando Verdasco (Špa) - Tommy Haas (Njem) 3-6, 6-1, 6-7 (3/7), 6-3, 6-1

Mardy Fish (SAD) - Marco Cecchinato (Ita) 6-7 (5/7), 6-3, 6-1, 6-3

Feliciano Lopez (Špa/18) - Nikoloz Basilašvili (Gru) 7-6 (7/5), 6-1, 6-3

Benoit Paire (Fra) - Kei Nishikori (Jap/4) 6-4, 3-6, 4-6, 7-6 (8/6), 6-4