Švicarac previše griješio

Briljantni Đoković se osvetio Federeru i uzeo Masters!

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković po četvrti puta uzastopno je pobjednik završnom ATP mastersa osmorice najboljih svladavši u Londonu Švicarca Rogera Federera s 6-3, 6-4 nakon sat i 20 minuta igre.

Dugoočekivani teniski klasik u O2 Areni pripao je srpskom tenisaču koji je kaznio gotovo svaku Federerovu pogrešku, a bilo ih je dosta u meču - čak 31.

U prvom setu Novak Đoković je oduzeo Federerov servis u trećem gemu, a meč je završio "breakom" za 6-4 u drugom, pa je treći puta u zadnje četiri godine slavio protiv Federera u finalu. Prvi reket svijeta se tako "osvetio" Švicarcu i za poraz u skupini prije pet dana.

Đoković je ukupno pet puta osvajao masters, ali je postao i prvi tenisač u povijesti kojemu je to uspjelo četiri puta zaredom. Ovogodišnji London Novak će pamtiti i po činjenici da konačno više nema gubitan skor protiv Rogera Federera i Rafe Nadala. Pobjedom u finalu protiv Federera izjednačio je njihov međusobni skor na 22-22, a u subotu se i protiv Nadala poravnao na 23-23.