Dodig pružio dobar otpor

ATP Valencia: Ferrer u tri seta bolji od Dodiga

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u finale ATP turnira koji se igra u španjolskoj Valenciji. Bolji je u subotnjem polufinalu bio domaći predstavnik David Ferrer sa 6-4, 6-7(5), 6-1...

U meču koji je trajao dva sata i 42 minute Dodig je pružio dobar otpor petom igraču svijeta, ali na koncu mu je ponestalo snage. Sjajno odigranim trećim setom Ferrer je odjurio u 32. finale u karijeri, a u nedjelju će loviti 17. naslov, šesti ove godine. U gradu u čijoj je blizini rođen i u kojem ima prebivalište Ferrer je dosad dvaput podizao pobjednički pehar.

U prvom setu subotnjeg dvoboja Španjolac je došao do breaka u sedmom gemu i rutinski zaključio posao, ne pruživši Dodigu nijednu priliku za obrat. Međugorac je, međutim zaigrao znatno bolje u drugom setu koji je mogao i ranije osvojiti. Napravio je, naime, break u šestom gemu i poveo s 4-2, a kod 5-3 je servirao za set, no Ferrer mu je uzvratio oduzimanjem servisa.

U maratonskom 11. gemu Dodig je sačuvao svoj servis, a set se na kraju odlučivao u tie-breaku u kojem se naš tenisač pokazao u odličnom svjetlu. Ferreru je to bio prvi izgubljeni set na ovogodišnjem turniru, ali to ga nije omelo. S dva breaka u trećem setu prokrčio si je put do finala u kojem će igrati protiv iz dvoboja Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova i Austrijanca Jürgena Melzera.

Dodig je, podsjetimo, u glavni turnir ušao kroz kvalifikacije, a polufinale će mu sasvim sigurno donijeti napredak sa sadašnjeg 110. mjesta ATP-ove ljestvice. (TS)