Španjolac nemoćan

ATP Finals: Federer pobjedom nad Ferrerom u polufinalu

Roger Federer pobijedio je Davida Ferrera 6-4, 7-6(5) nakon jednog sata i 48 minuta igre u 2. kolu B skupine ATP Finalsa u Londonu, čime je izborio nastup u polufinalu...

Branitelj naslova proslavio je drugu uzastopnu pobjedu u dva seta, što mu je bilo dovoljno za plasman u polufinale, u kojem će igrati protiv drugoplasiranog igrača iz A skupine.

Ujedno je Federer zaustavio pobjedničku seriju Davida Ferrera, koji je uoči ovog meča imao 11 uzastopnih pobjeda, budući da je prije završnog turnira u Londonu osvajalo naslove u protekla dva tjedna na ATP 500 turniru u Valenciji, odnosno ATP Masters 1000 turniru u Parizu. Tamo je osvojio svoj prvi naslov iz te kategorije u karijeri. U 1. kolu ovog turnira bio je bolji od Argentinca Juana Martina del Potra.

Federer je šesterostruki pobjednik ovog turnira. Prije pet godina je u finalu, tada u Šangaju, pobijedio baš Ferrera, što je Španjolcu bio jedini nastup u finalu ovog turnira.

Ovo je bio 14. međusobni ogled ove dvojice tenisača. Ferrer nikada nije pobijedio Federera, pa tako niti ovaj put, iako se ne može reći da nije imao svoje šanse. No, iskoristio je samo jednu od 10 break-lopti u meču, dok je Švicarac realizirao dvije od četiri prilike. Bio je bolji u onim najvažnijim poenima.

U tie-breaku drugog seta je Ferrer krenuo s mini-breakom, ali je Federer odmah u sljedećem poenu nadoknadio zaostatak, a onda je u šestom poenu još jednom oduzeo Španjolcu servis, što mu je, kako se pokazalo, bilo dovoljno za pobjedu.

Federer nije samo rekorder po broju naslova na ovom turniru, osvojio ih je šest, jedan više od Ivana Lendla i Petea Samprasa, već i po broju pojedinačnih pobjeda. Ovo mu je bila 41. na završnom turniru.

Večernji meč (ne prije 20.45h po našem vremenu) u 2. kolu B skupine odigrat će Argentinac Juan Martin del Potro i Srbin Janko Tipsarević, poraženi tenisači u 1. kolu. (TS)

ATP Finals, B skupina, 2. kolo:

Federer (2) – Ferrer (4) 6-4, 7-6(5)

Redoslijed: 1. Federer 2-0 (4-0), 2. Ferrer 1-1 (2-3), 3. Del Potro 0-1 (1-2), 4. Tipsarević 0-1 (0-2)