Odličan otpor, ali...

Androić u debiju dobio prvi set pa izgubio od Baghdatisa

Hrvatski tenisač, 23-godišnji Toni Androić u svom je prvom nastupu u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira izgubio u susretu 1. kola Zagreba od Cipranina Marcosa Baghdatisa sa 7:6 (3), 2:6, 3:6 nakon dva sata i sedam minuta igre.

Toni Androić je pružio odliačn otpor iskusnom Baghdatisu, te je dobio prvi set u tie-breaku iako kod rezultata 5:4 nije iskoristio tri set-lopte na Baghdatisov servis. No, nakon što je izgubio tri od prva četiri poena u odlučujućoj igri, osvojio je sljedećih šest zaredom.

Nažalost, u sljedeća dva seta Androić nije uspio zadržati istu razinu igre. Baghdatis mu je u drugom setu dva puta oduzimao servis, a na početku trećeg još jednom, dok Androić nije uspijevao niti zaprijetiti breakom.

Marcos Baghdatis, pobjednik zagrebačkog turnira iz 2007. godine, u 2. će kolu igrati protiv prvog nositelja Ive Karlovića.