Nogometaši Intera plasirali su se u četvrtfinale Talijanskog nogometnog kupa, natjecanja u kojem brane naslov najboljega, 3-2 pobjedom protiv Genoe.

U svojoj trećoj utakmici na Interovoj klupi brazilski stručnjak Leonardo upisao je i treću pobjedu. U utakmici bez "popravnog ispita" svladana je Genoa koja je znala kako zagorčati život domaćinu, ali ne i slaviti u ovom susretu.

Dva gola kamerunskoga napadača (a mogao je zabiti i više) Samuela Eto'a obilježili su uvodni dio utakmice u kojem je domaćin na San Siru bio bolja momčad i koji je u svlačionicu otišao sa zasluženom prednošću. Prvi gol bio je zbilja prekrasan, Eto'o je sjajno ovladao loptom, prošao kroz dvojicu i zabio.

Smanjila ju je Genoa vrlo brzo početkom nastavka, a u tragičara se pretvorio baš njihov donedavni igrač Andrea Ranocchia. U svojoj prvoj utakmici u punoj minutaži za Inter skrivio je penal na dojučerašnjem suigraču Rudolfu što je Kharja u 54, minuti iskoristio za smanjenje rezultata.

Na 3-1 je lijepim udarcem glavom povisio Mariga ostavivši golmana Genoe Scarpija bez šanse za dobrom reakcijom, a konačan rezultat početkom sudačke nadoknade utakmice postavio je Sculli.