Rimski Olimpico u utorak je bio domaćin prvom polufinalnom ogledu Talijanskog kupa. No, domaći navijači se nisu mogli radovati jer su nogometaši Intera slavili u prvom ogledu s 1-0...

Podsjetimo da je istim rezultatom prošle godine Inter pobijedio na istom mjestu, ali tada u finalu. Tada je strijelac pobjedničkog pogotka bio Argentinac Diego Milito, a ovom je prilikom Romi presudio srpski nogometaš Dejan Stanković sjajnim pogotkom u 45. minuti. S 25 metara je Stanković topovski opalio, a lopta je u sjajnom efeju zaobišla igrače Rome koji su stajali ispred Stankovića i odsjela u samim rašljama Donijevih vratiju.

Inače, Stanković je postigao pogodak i na samom početku utakmice, no sudac je u svemu vidio prekršaj u napadu igrača Intera, koji nije postojao.

Inter je bio bolja momčad u prvom dijelu, dok je u nastavku terenom zavladala Roma traživši barem remi prije uzvrata. No, treba reći da je Roma bila prilično nemoćna u tim svojim napadačkim nastojanjima.

Uzvratna se utakmica igra na San Siru 11. svibnja.

U srijedu će na San Siru prvu polufinalnu utakmicu odigrati Milan i Palermo.