Sevilla je slavila kod Almerije u 34. kolu Primere, no naš se Ivan Rakitić ozlijedio...

Odigrane su četiri od ukupno šest utakmica nedjeljnog programa 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva. Važne pobjede u borbi za opstanak u ligi upisali su Racing Santander i Malaga.

Racing je tako kod kuće slavio protiv Mallorce s 2-0, dok je Malaga, također pred domaćim gledateljima, bila bolja od Herculesa s 3-1.

Racing je do trijumfa došao golovima Markusa Rosenberga i Kennedyja Bakircioglüa, a valja reći da je s druge strane u 22. minuti za Mallorcu jedanaesterac propustio realizirati Ivan Ramis.

Malaga je do 11. ovosezonskog trijumfa stigla dvama golovima Julia Baptiste i jednim Rondona, a put do pobjede bio im je olakšan budući da je u 66. minuti dvoboja drugi žuti karton zaslužio veznjak Herculesa Matias Fritzler.

Sporting Gijon našeg Mate Bilića odigrao je 0-0 na gostovanju kod Levantea, a hrvatski napadač dobio je priliku od 62. minute.

U posljednjem odigranom susretu Sevilla je slavila na gostovanju kod "fenjeraša" Almerije golom Renata iz 58. minute, samo šest minuta nakon što je domaćinima isključen branič Michael Jakobsen. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić započeo je susret u početnih 11, ali je napustio travnjak prijevremeno, već u 29. minuti. Zamijenio ga je upravo strijelac jedinog gola Renato.