breaking news !: UŽIVO Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade"

Ni životna forma Marija Mandžukića nije pomogla Wolfsburgu.

U Wolfsburgu je istoimeni domaćin izgubio od Kaiserslauterna 2:1. Strijelci bili i dva Hrvata. Sjajnu je formu još jednom potvrdio i Mario Mandžukić koji je već u šestoj minuti doveo Wolfsburg u vodstvo, pospremivši u gol loptu koja mu se odbila nakon udarca Diega. Bivšem nogometašu Dinama to je šesti pogodak u Bundesligi, a sve ih je postigao u završnici sezone, od sredine ožujka.

No, subotnji zgoditak nije na kraju pomogao njegovoj momčadi. Lakić je u 25. minuti izjednačio udarcem glavom nakon ubacivanja Christiana Tifferta iz kornera. To mu je 15. pogodak sezone, ali nije ga slavio iz poštovanja prema klubu s kojim već ima potpisan ugovor za sljedeće četiri godine. Martin Amedick je u 44. minuti donio Kaiserslauternu, pokazalo se, pobjednički gol. Mandžukić i Lakić su odigrali svih 90 minuta, dok Ive Iličevića i Stivena Rivića nije bilo u sastavu gostiju.

Subota je skinula veliki teret s leđa Bayernovih nogometaša. Bavarci su u Hamburgu potopili St. Pauli s 8-1 i definitivno ga vratili u drugu ligu, a sebi su osigurali treće mjesto i nastup u kvalifikacijama Lige prvaka zahvaljujući i porazu Hannovera kod Stuttgarta (2-1). Imat će Bayern u zadnjem kolu čak i priliku osvojiti drugo mjesto i izravan ulazak u Ligu prvaka budući da je Bayer Leverkusen odigrao samo 1-1 protiv HSV-a.

Mario Gomez je ostvario hat-trick za Bayern i sada na kontu ima 27 golova ove sezone. Po dva su zgoditka za klub iz Münchena zabili Arjen Robben i Franck Ribery, a jedan Daniel van Buyten. Danijel Pranjić nije ulazio u igru. U spomenutom okršaju Bayera i HSV-a nije bilo ni Domagoja Vide kod domaćih, ni ozlijeđenog Mladena Petrića kod gostiju. Mainz je bez Petra Sliškovića pobjedom kod Schalkea (3-1) izborio Europa ligu, a treba spomenuti i poraz novog prvaka Borussije Dortmund kod Werdera (2-0). Köln (Jajalo igrao cijelu utakmicu, Varvodić na klupi) je pobijedio Eintracht s 2-0 i izborio ostanak, što se ne može reći za domaćina ovog dvoboja koji je napravio novi korak ka drugoj ligi.