Nogometaši Schalkea vodili su u Hamburgu protiv domaćeg St. Pauli s 2-0 u prvoj utakmici 28. kola njemačkog prvenstva, kada je utakmica bila prekinuta minutu prije kraja.

U samoj završnici je jedan gledatelj s tribina bacio čašu punu piva, koja je pogodila pomoćnog suca Thorstena Schiffnera u glavu. Glavni sudac Deniz Aytekin odlučio je prekinuti utakmicu u 89. minuti.

"Ovakve scene su neprihvatljive. Takve stvari ne bi se smjele događati na nogometnim stadionima. Jedino što mogu učiniti jest ispričati se pomoćnom sucu u ime cijelog kluba", izjavio je Holger Stanislawski, trener St. Paulija.

Inače, bila je to prva utakmica koju je u svom drugom mandatu u Schalkeu na klupi odrađivao novi trener Ralf Rangnick. Podsjećamo, na klupi je naslijedio Felixa Magatha, koji je nakon toga preuzeo Wolfsburg.

Pogotke za Schalke zabili su Raul u 26. i Julian Draxler u 66. minuti. Oba gola namjestio je Jefferson Farfán. Raul je zabio glavom nakon kornera s lijeve strane. To mu je bio 12. pogodak ove sezone u Bundesligi. Zanimljivo da je St. Pauliju zabio dva gola u prvom dijelu sezone, u pobjedi svog kluba 3-0. Mladom, 17-godišnjem Julianu Draxleru, koji je poentirao iz blizine, ovo je bio prvijenac u prvenstvu.

Domaćini su utakmicu završili s dvojicom igrača manje na terenu, jer je Kalla u 68. minuti dobio drugi žuti karton, a Bartels u 79. minuti izravni crveni karton.