VIDEO Ušao u seriju: Mandžukić zabio lijep gol i St. Pauliju

U sjajnoj je formu bivši napadač Dinama...

Mario Mandžukić ponovno je bio strijelac za svoj Wolfsburg, ali njegova momčad to u 30. kolu Bundeslige nije iskoristila za pobjedu. St. Pauli je na Volkswagen Areni izborio 2-2, ali teško je vjerovati da je ijedna momčad zadovoljna tim rezultatom.

Mandžukić je doveo momčad Felixa Magatha u vodstvo u 39. minuti. Jednu je odbijenu loptu s vrha šesnaesterca preciznim udarcem desnom nogom smjestio u mrežu i upisao se u strijelce i u trećoj uzastopnoj utakmici u kojoj je nastupio. Ujedno mu je to i treći gol ove sezone, ali baš kao prethodna dva nije bio dovoljan za pobjedu.

Štoviše, Wolfsburg može biti i zadovoljan bodom jer je St. Pauli u drugom poluvremenu u potpunosti preokrenuo rezultat golovima Deniza Nakija i Matthiasa Lehmanna. Remi je, ipak, u 89. minuti udarcem glavom postavio Jan Polak.

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za Wolfsburg koji ima 29 bodova i dalje je na 16. mjestu koje donosi razigravanje za ostanak. Isti broj bodova ima i St. Pauli koji je na 17. mjestu, a obje momčadi je od sigurne zone dodatno udaljila i pobjeda Stuttgarta kod Kölna s 3-1.

Švabe su posao u Kölnu obavile u drugom poluvremenu. Christian Träsch je udarcem iz daljine otvorio gostima put do pobjede u 51. minuti, a poslije samo 12 minuta već je bilo 3-0 nakon pogodaka Martina Harnika i Zlatka Kuzmanovića s bijele točke. Za Köln, koji je pobijedio u prethodnih sedam domaćih utakmica, zabio je Milivoje Novakovič. Mato Jajalo nije igrao zbog akumuliranih žutih kartona, dok je Miro Varvodić bio na klupi domaćih kao rezervni vratar.

Kaiserslautern je kod kuće izgubio od Nürnberga s 2-0, a Srđan Lakić je u porazu svoje momčadi kao kapetan sudjelovao svih 90 minuta. Stiven Rivić je ušao u igru u 46. minuti, a Ivo Iličević nije igrao zbog ozljede.

HSV (Petrić 90 minuta) je s 0-0 otežao Hannoveru borbu za Ligu prvaka, a Hoffenheim je bez Josipa Šimunića pobijedio Eintracht s 1-0. U kadru nije bilo ni bosansko-hercegovačkog reprezentativca Sejada Salihovića, dok je Vedad Ibišević odigrao cijelu utakmicu.