Mario Mandžukić proslavio se u 31. kolu Bundeslige. Donio je izuzetno bitnu pobjedu Wolfsburgu..

Vrlo važne bodove u borbi za opstanak u Bundesligi osvojili su u nedjelju nogometaši Wolfsburga. Na svom su terenu, u utakmici 31. kola, pobijedili Köln s 4-1 i uz vrlo dobru predstavu.

Pravi je junak tog ogleda bio hrvatski nogometaš u redovima Wolfsburga Mario Mandžukić, koji je postigao dva od tri pogotka svoje momčadi, kao što je i jednom asistirao. U pitanju su bila dva uvodna gola za 2-0, čime je uvelike trasiran put prema tri boda.

U 14. minuti je Mandžukić odlično utrčao na prvu stativu i samo podmetnuo nogu nakon asistencije Diega za 1-0. U 39. minuti je opet iskoristio pospanost svojih čuvara, pa je uletio na ubacivanje Schäfera i glavom "žabicom" donio svojoj momčadi vodstvo 2-0.

Mandžukić je time nastavio sa serijom golova u Bundesligi. Ovo je bila četvrta utakmica zaredom kako je bio strijelac, ali je prvi put u tom nizu zabio dva u jednom ogledu. Trenutačno je na pet pogodaka u sezoni.

Köln se kratko vratio u igru golom Freisa u 41. minuti, ali je Dejagah u 58. odveo Wolfsburg opet na dva razlike i time je neizvjesnost s meča nestala. Za kraj je Mandžukić napravio skoro sve kod četvrtog gola Wolfsburga. Probio je desnu stranu i vratio loptu Dejagahu za njegov također drugi pogodak na utakmici.

Recimo da je hrvatski nogometaš Mato Jajalo igrao svih 90 minuta za Köln, te je jednom opasno zaprijetio domaćem vrataru u drugom dijelu udarcem iz daljine.

''Naravno da sam oduševljen svojim golovima, ali bez dobre igre i pomoći cijele momčadi, to ne bi bilo moguće. Cijela naša momčad odigrala je danas dobru utakmicu. Ukoliko u ovakvoj formi odigramo preostale tri utakmice do kraja sezone, neću se brinuti za naš ostanak u prvoj ligi. Prilično sam siguran da ćemo ga ostvariti,'' izjavio je Mandžukić nakon susreta.

Zadovoljstvo je emitirao i trener ''vukova'' Felix Magath. Ovo je bila prva pobjeda njegove momčadi nakon šest sušnih utakmica, u kojima su ''vukovi'' utržili samo tri boda.

''Ovo je vrlo važna pobjeda koja nam daje sigurnost za završnicu sezone. Od prve minute je moja momčad pokazala pravi pristup i veliku borbenost. Bili smo vrlo koncentrirani, takav pristup od mojih igrača očekujem i u sljedećoj utakmici, u Bremenu protiv Werdera. Ova pobjeda je prvi, ali vrlo važan korak ka ostanku u prvoj ligi.''

Unatoč ovom uspjehu Wolfsburg je i dalje na 16. mjestu ljestvice, koje nudi igranje dodatnih kvalifikacija na kraju sezone. Ipak, približio se Wolfsburg onima ispred sebe, pa mu tako četrnaestoplasirani Köln sada bježi za tri boda.