Premierliga se vratila

Nakon što se za vikend nije igralo zbog FA Cupa, Premierliga nam se vratila.

Najviše pažnje privukao je Merseyside derbi, u kojem je Liverpool na Anfieldu s 4:0 razvalio Everton.

Redse je u vodstvo doveo kapetan Steven Gerrard u 21. minuti, a onda je Daniel Sturridge unutar dvije minute (33.-35.) riješio pitanje pobjednika. S tih 3:0 otišlo se na odmor, a odmah početkom nastavka (50. minuta) u listu strijelaca upisuje se i Luis Suarez, inače asistent iz kornera za Gerrardov pogodak glavom kojim je načeta obrana Toffeesa. Mogao je trijumf Liverpoola biti i uvjerljiviji, ali u 55. minuti je Daniel Sturridge promašio jedanaesterac.

Nogometaši Arsenala remizirali su na neugodnom gostovanju kod Southamptona 2:2 u sklopu 22. premierligaškog kola. Usprkos tomu ostali su na vrhu ljestvice jer prvi pratitelji Manchester City i Chelsea svoje utakmice igraju sutra. Southampton je protiv Arsenala dominirao cijelo prvo poluvrijeme, a poveli su golom Josea Fontea glavom nakon dodavanja Lukea Shawa u 21. minuti. U cijelom prvom poluvremenu Arsenal je uputio tek jedan udarac u okvir suparničkog gola, ali je zato u drugo poluvrijeme startao puno bolje.

Uspjeli su preokrenuti susret već nakon sedam minuta igre u nastavku, a postigli su dva gola u razmaku od četiri minute. Prvo je Olivier Giroud izjednačio na 1:1 iz blizine nakon asistencije Bacaryja Sagne, da bi potpuni preokret donio Santi Cazorla dalekometnim udarcem ljevicom nakon asistencije Mesuta Özila. Konačnih je 2:2 postavio Adam Lallana u 54. minuti, samo dvije minute nakon Cazorlinog gola, a u posljednjih je deset minuta Arsenal igrao bez pocrvenjelog Mathieua Flaminija.

Manchester United savladao je Cardiff City na svom Old Traffordu s 2:0 golovima povratnika Robina van Persieja i Ashleyja Younga. Bila je to utakmica u kojoj je za Crvene vragove od prve minute debitirao Juan Mata, koji je prošlog vikenda kompletirao transfer iz Chelseaja. Stigao je Mata i asistirati za drugi gol Uniteda koji je Young postigao u 59. minuti.

Crystal Palace slavio je na domaćem travnjaku s minimalnih 1:0 protiv Hull Cityja Nikice Jelavića golom Jasona Puncheona, a hrvatski je napadač za goste odigrao svih 90 minuta. Hullu je u samoj završnici pocrvenio vratar Allan McGregor.

U preostale dvije odigrane utakmice Norwich i Nerwcastle remizirali su u susretu bez golova, dok je Swansea na svom Liberty Stadiumu s 2:0 savladao Fulham i tako došao do prvog trijumfa u zadnjih devet ligaških ogleda. Golove za velški sastav zabili su Jonjo Shelvey i Chico Flores.