Nogometaši Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Talijanskog kupa 2-0 pobjedom protiv Catanije. Utakmica je igrana na torinskom Olimpijskom stadionu...

Osim samoga prolaska među posljednjih osam Juventusove navijače razveselit će i vijest o povratku Gianluigija Buffona među vratnice. Talijanski reprezentativni golman, podsjetimo, nije branio još od lipnja, odnosno utakmice "azzurra" i Paragvaja u prvom kolu igranja po skupinama na Svjetskome prvenstvu. Izdržao je prvo poluvrijeme povukavši se potom iz natjecanja zbog ozljede leđa. Uslijedile su operacija i dugi oporavak, ali sada se napokon vratio i pritom se istaknuo s nekoliko kvalitetnih obrana.

Vratio se u sastav Torineza i Alessandro Del Piero nakon što je u nedjelju prosjedio prvenstvenu utakmicu protiv Napolija, međutim, ove dobre vijesti ostale su u sjeni jedne loše - ozljede napadača Luce Tonija. Koliko ozbiljne, još je nepoznato.

Igru je nedavno pristigli Toni, zamjena za do kraja sezone izgubljenog Fabija Quagliarellu, primoran bio napustiti u 18. minuti utakmice. Izašao je šepajući.

Juve je utakmicu počeo lomiti u 35. minuti kada se Del Pierro oslobodio Poljaka Augustyna i prebacio loptu s lijeve na desnu stranu kaznenoga prostora, taman na nogu natrčalog Miloša Krasića koji ju isprve šalje iza Campagnola.

Za 2-0 zabio je Simone Pepe iz blizine nakon udarca iz kuta. Zbilo se to u 54. minuti.

Juve će proboj u polufinale tražiti protiv boljeg iz rimskog derbija u kojem se susreću Lazio i Roma.