VIDEO Kakav dan za Petrića, tri komada u pola sata: Bilo je zabavno!

Junak 27. kola Bundeslige hrvatski je reprezentativac Mladen Petrić.

Naime, HSV je momčad Kolna pobijedio rezultatom 6-2, a čak tri pogotka postigao je Mladen Petrić.

Svoj prvi pogodak Petrić je postigao u 12., a slijedili su pogotci u 38. i 43. minuti čime je zaokružio svoj hat-trick u prvom poluvremenu. U listu strijelaca upisao se još jedan Hrvat - pogodak za Koln u 50. je minuti postigao je Mate Jajalo

Ovim je trima pogocima Petrić došao do brojke od 11 ovosezonskih bundesligaških golova, čime se na ljestvici strijelaca izjednačio s dosad najučinkovitijim Hrvatom, Kaiserslauternovim Srđanom Lakićem.

Ima Petrić također na kontu i šest asistencija, a posebno je ubojit u šest posljednjih kola, tijekom kojih je skupio šest golova i četiri asistencije.

''U nogometu postoje tjedni s takvim usponima i padovima. Pokazali smo senzacionalnu reakciju kao odgovor na prošlu utakmicu. Naravno da je šteta što je bila tako velika razlika između te dvije utakmice, ali ova pobjeda dobra je za našu psihu. Započeli smo igrati jako dobro i nakon vodstva dominirali smo terenom. Danas je bilo zaista zabavno'', rekao je Petrić za službene internetske stranice kluba.

Bayern je s 2-1 slavio na gostovanju kod Freiburga. Do prve je ovogodišnje pobjede došla momčad Eintrachta pobijedivši u frankfurtskom ogledu kandidata za ispadanje St. Pauli 2-1. Dva je gola za domaće zabio Grk Theofanis Gekas. Ukupno je došao do brojke 16, ali ovo su mu bili prvi pogoci u 2011. godini.

Hannover je sačuvao treće mjesto na ljestvici ispred Bayerna domaćom 2-0 pobjedom nad Hoffenheimom. S dvama dosuđenim penalima Werder je iznenadio na gostovanju kod Nürnberga 3-1 pobjedom.