VIDEO Kakav igrač: Briljantan potez najveće zvijezde Zenita!

Nogometaši Zenita iz St. Peterburga pobijedili su u prvome nedjeljnom dvoboju 27. kola ruskoga nogometnog prvenstva Sibir u Novosibirsku 5-2 premda su već u 6. minuti gubili 2-0...

Izjednačili su Bistrov i Reinette autogolom već u 13., odnosno 15. minuti, da bi opet u vrlo kratkom razmaku, od samo šest minuta (61. do 67.), u drugom poluvremenu zabili tri gola za uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili Danny, Semak i Anjukov.

Posebno je oduševio gol Bistrova kojeg je zabio nakon briljantnog dodavanja petom Dannyja, Portugalca koji je i protiv Hajduka u prvoj utakmici briljirao.

Ovom su pobjedom drugoplasiranom Rubinu iz Kazana, aktualnome dvostrukom prvaku, igrači iz St. Peterburga pobjegli na devet bodova četiri utakmice prije kraja prvenstva.

Pobijedi li sljedeće nedjelje pred svojim navijačima Rostov, momčad Luciana Spallettija doći će do svog drugog naslova prvaka, prvog nakon 2007. godine.

Ruska nogometna Premierliga, 27. kolo:

Sibir – Zenit 2-5 (Nagibin 2, Grzelak 6 / Bistrov 13, Reinette 15-ag, Danny 61, Semak 63, Anjukov 67)