Glasgow Rangersi s lakoćom su odradili zaostalu utakmicu 15. kola škotskog nogometnog prvenstva. Na gostovanju kod Dundee Uniteda slavili su s 4-0 u utakmici koju su njihovi protivnici završili s čak tri igrača manje...

Prvo od triju isključenja Dundee Uniteda zaslužio je potencijalni hrvatski nogometni reprezentativac Michael Kovačević u 21. minuti zbog grubog prekršaja nad Stevenom Johnom u kaznenom prostoru, zbog čega je zaslužio izravan crveni karton. Udarac s bijele točke sigurno je izveo Steven Whittaker i tako doveo Rangerse u vodstvo. Whittaker je bio strijelac i drugog gola Rangersa, također s bijele točke u 60. minuti. Riječ je o kaznenom udarcu koji je izborio hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić nakon što ga je u šesnaestercu oborio Sean Dillon. Valja reći da je za taj start branič domaćih također isključen.

U 72. minuti Jelavić je vlastitu kvalitetnu partiju i brojčani višak svoje momčadi na terenu okrunio golom, svojim 12. prvenstvenim ove sezone. Zabio je desnicom sa šest metara u donji lijevi kut.

Posljednji gol na susretu zabio je Kyle Lafferty u 83. minuti, u trenucima kad su Rangersi već imali tri igrača viška. Naime, pet minuta ranije je isključen i Morgaro Gomis zbog faula na El-Hadji Dioufu.

Inače, Jelavić je travnjak napustio u 79. minuti.

Rangersi su pobjedom na vrhu pobjegli drugoplasiranom Celticu na četiri boda prednosti, ali uz dvije utakmice viška.

Škotski Premiership, zaostala utakmica 15. kola:

Dundee United - Rangers 0-4 (Whittaker 23-11m, 60, 11m, Jelavić 72, Lafferty 83)