Inter nastavlja nizati pobjede otkad je dobio novog trener...

Leonardo, novi trener na klupi talijanskog i europskog prvaka, upisao je i četvrtu pobjedu u isto toliko nastupa. Tri puta je Inter slavio u Seriji A (Napoli 3-1, Catania 2-1 i sada protiv Bologne), a jednom u talijanskom Kupu (Genoa 3-2). Na ljestvici je, pak, skočio barem privremeno do četvrtog mjesta, ali imaju i utakmicu manje u odnosu na ostale konkurente s vrha.

Inter je protiv Bologne pokazao nadmoć u svakom pogledu i bilo je samo pitanje kojom će razlikom završiti utakmica. Strijelci su za Inter bili Stanković i Milito u prvom poluvremenu i dva puta Eto'o u nastavku, s tim da je jedan od dva gola Kamerunac postigao iz odlično izvedenog slobodnog udarca s dvadesetak metara.

Eto'o je sa subotnja dva pogotka došao do brojke od 11 golova u sezoni Serije A. Ispred njega su samo Edinson Cavani iz Napolija i Antonio Di Natale iz Udinesea koji su 13 puta tresli mreže suparnika.

''Moja momčad ima jasnu viziju kako doći do pobjede. Igramo lijepi nogomet i vjerujem da svi navijači mogu biti sretni jer gledaju Inter kakav žele vidjeti. Odlučni smo, uspješni i, ponavljam, svjesni kako doći do rezultata,'' govorio je Leonardo nakon utakmice protiv Bologne, posebno pohvalivši napadački red momčadi:

''Uživam gledati Eto'a i Milita u napadu, kako se razumiju i nadopunjavaju. Harmonija je ono što imam u sastavu, a to je najbitnije. Mislim da svatko od nas u ovom trenutku uživa.''

U drugom subotnjem ogledu su Napoli i Fiorentina odigrali bez pogodaka u Napulju, čime je propala šansa domaćeg sastava da dođe vodećem Milanu samo na bod zaostatka. Iako su u utakmicu ušli kao veliki favoriti i druga momčad prvenstva Napoli nije bio posebno bolji od Fiorentine. Gosti iz Toskane su se organizirano branili, ali i itekako prijetili iz kontri. Gilardino dva puta i Santana jednom su mogli utišati južnjačke navijača ove subote.

Ostale utakmice 20. kola na rasporedu su u nedjelju.