U prvoj utakmici 24. kola francuskog Le Championnata nogometaši Lyona su bili itekako uvjerljivi na svom terenu, te su pobijedili Nancy s 4-0...

S ta tri osvojena boda Lyon je barem privremeno skočio na drugo mjesto ljestvice, sa četiri boda manje od vodećeg Lillea. Ovu su utakmicu odigrali ranije od ostalih jer ih u utorak očekuje prvi ogled osmine finala Lige prvaka protiv madridskog Reala.

Lyon je u utakmicu zakoračio oslabljen, bez prvog vratara Llorisa i prvog napadača Lisandra Lopeza, no u 37. minuti su poveli pogotkom Yoanna Gourcuffa. U zadnjoj minuti prvog dijela gosti su mogli zakomplicirati utakmicu, ali je tada Hadji promašio udarac s bijele točke, a u nastavku je uslijedio potop gostiju.

Golove su još za Lyon postigli Pied, bosansko-hercegovački nogometaš Miralem Pjanić, što mu je premijerni prvenstveni ove sezone, te Briand. Cijelu je utakmicu, pak, za Lyon odigrao hrvatski nogometaš Dejan Lovren.