VIDEO Bundesliga: Soldo opet koban za Bayern, sjajne škarice Diega

Nogometaši Bayerna niti peti put u nizu na svom stadionu nisu uspjeli pobijediti sastav Kölna. Kao i prošle sezone, Zvonimir Soldo sa svojim je igračima na Allianz Areni odigrao 0-0...

U dvoboju četvrtoga bundesligaškog kola njemački su prvaci napadali i napadali, ali ih je čvrsti obrambeni blok gostiju, na čelu sa sigurnim vratarom Mondragonom, uspješno odbijao do kraja. Thomas Müller u prvoj je minuti sudačke nadoknade glavom promašio lijepu priliku da Bavarcima donese tri boda.

Köln je u Münchenu kod Bayerna bez poraza od 2003. godine, kada je Bayern u dvoboju DFB Pokala slavio 8-0. Četiri su puta otad gosti remizirali, a jednom, u veljači 2009., i pobijedili.

Njemački prvaci i europski doprvaci nakon četiri odigrana kola imaju na kontu tek pet bodova. Tri su utakmice odigrali kod kuće.

Hrvatski nogometaši Ivica Olić i Danijel Pranjić odgledali su utakmicu s klupe. Mato Jajalo igrao je u redovima Soldina sastava do 85.minute, dok je Miro Varvodić bio golmanska zamjena Mondragonu.

Vodstvo na prvenstvenoj ljestvici preuzeli su nogometaši Mainza, koji su došli do četvrte pobjede sezone (2-0) na gostovanju kod Werdera u Bremenu. Risse i Schörrle donijeli su sva tri boda gostujućim nogometašima.

U derbiju kola, barem po pozicijama na ljestvici, Kaiserslautern je na svom travnjaku remizirao s dosad maksimalnim Hoffenheimom 2-2. Hoffenheim je spašavao bod golom Islanđanina Sigurdssona iz slobodnog udarca u 77. minuti. Pri prvom pogotku gostujuće momčadi najveći je posao, pokrenuvši akciju, odradio BiH-reprezentativac Vedad Ibišević.

Srđan Lakić, kojeg su njemački TV-komentatori zbog četiri postignuta gola u prvim trima kolima prozvali 'Torfabrikom (Tvornica golova)', referirajući se na naziv lopte kojom se od ove sezone igra u Bundesligi, kao kapetan je odigrao cijelu utakmicu za domaće. Također 90 minuta odradio je i Ivo Iličević. Zaradio je žuti karton.

U gostujućim je redovima svih 90 minuta odradio Josip Šimunić. BiH-reprezentativac Vedad Ibišević odigrao je također cijelu utakmicu, dok je Sejad Salihović igrao do 78. minute.

Do prve je ovosezonske pobjede došao Wolfsburg pobijedivši na Volkswagen Areni Hannover 2-0. Diego je u 55. minuti pogodio škaricama za vodstvo domaćih svojim drugim golom u sezoni, da bi Edin Džeko 12 minuta kasnije iskoristio pogrešku gostujućeg golmana i poslao loptu u praznu mrežu za konačan rezultat i svoj četvrti ovosezonski pogodak, kojim dijeli prvo mjesto ljestvice strijelaca. Diego i Džeko jedini su ovosezonski strijelci momčadi koju vodi Steve McClaren.

Prvu je pobjedu u sezoni također ostvario Stuttgart deklasiravši na svom stadionu Borussiju iz Mönchegladbacha 7-0. Tri je gola za sastav Christiana Grossa zabio ruski centarfor Pavel Pogrebnjak. I on dijeli prvo mjesto ljestvice strijelaca četiri postignuta gola.

Bundesliga, 4. kolo:

Bayern – Köln 0-0
Kaiserslautern – Hoffenheim 2-2 (Hoffer 46, 75 / Luiz Gustavo 39, Sigurdsson 77)
Wolfsburg – Hannover 2-0 (Diego 55, Džeko 67)
Werder – Mainz 0-2 (Risse 53, Schürrle 61)
Stuttgart – Borussia M. 7-0 (Pogrebnjak 2, 55, 60, Niedermaier 21, Kuzmanović 64, Delpierre 73, Marica 80)