Bivši kapetan talijanske nogometne reprezentacije Fabio Cannavaro odigrao je u srijedu navečer kvalitetnu utakmicu u domaćoj 4-1 pobjedi svog Al Ahlija nad Al Waslom...

Utakmica je igrana u sklopu 2. kola nacionalnog prvenstva Ujedinjenih Arapskih Emirata, a Cannavaro je asistirao za jedan gol i odigrao kvalitetnu obranu tijekom svih 90 minuta.

'Zaista mi je drago što smo pobijedili. To je sjajan rezultat, ali nisam ja samo zaslužan za njega. Cijela momčad ima svoje zasluge,' komentirao je 36-godišnji branič, koji je na SP-u 2006. godine predvodio 'Azzurre' do naslova prvaka.

Al Ahli je golom Ahmeda Kamisa poveo već u 1. minuti, a potom je Cannavaro u 24. minuti sjajno petom asistirao Ahmedu Khalilu za 2-0. Tako je iskusni Talijan nakon slabe igre u 1. kolu prošlog mjeseca (2-0 poraz Al Ahlija od Al Dhafre) zadovoljio čelnike kluba, koji su ga doveli kao najzvučnije pojačanje u ljetnom prijelaznom roku.

Lokalni mediji pišu da se Cannavaro i dalje prilagođava specifičnim vremenskim uvjetima (utakmice se igraju po temperaturi od 40-ak stupnjeva Celzijusevih), kao i da ga navijači obožavaju, te da su se tijekom cijelog susreta mogla čuti skandiranja njegovog prezimena.