Nogometaši Barcelone iskoristili su kiks Reala u 19. kolu Primere i trijumfom protiv Malage povećali prednost na vrhu na četiri boda razlike...

Barcelona nastavlja nevjerojatnu pobjedničku seriju u Primeri. Ovaj je put na Camp Nou pala osrednja Malaga, kojoj su Katalonci utrpali četiri komada i tako iskoristili kiks Reala koji je ranije remizirao kod Almerije.

Barca je sve riješila već u prvom poluvremenu. U 8. minuti lijepu akciju završio je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora Anders Iniesta, kojem je odlično asistirao Dani Alves. U 18. minuti došao je na svoje David Villa, dok je u 36. minuti Messi odigrao krasnu loptu u prostor za Iniestu, ovaj pucao, a Pedro je posremio odbijenu loptu u mrežu.

U drugom dijelu zabili su gosti počasni pogodak. Duda je zabio iz slobodnjaka u 68. minuti. No, u 76. minuti Iniesta je poslužio savršeno Davida Villu za njegov drugi gol na utakmici i konačnih 4:1.Barca nakon 19 odigranih kola ima fantastičnih 17 pobjeda, samo jedan remi s Mallorcom i poraz od Herculesa.

Katalonska se momčad na taj način učinila neovisnom o eventualnom porazu od Reala na Santago Bernabeuu u proljetnom"clasicu". Dobiju li prvaci sve druge utakmice, sigurno će biti prvaci.

O završnici je još svakako prerano govoriti s obzirom da je Barceloninom pobjedom završen tek prvi dio prvenstva. To je Kataloncima 21. naslov "jesenskog" prvaka. U povijesti Primere 50% momčadi prvoplasiranih na polovici prvenstva kitilo se naslovom prvaka na njegovu kraju. Barcelona je zimski prvak treću godinu zaredom, što znači da je Josep Guardiola na učinku od 100%. Dosad je oba puta uspijevao i finiširati na prvom mjestu.

Barcelona je polusezonu završila sa 17 pobjeda i 52 osvojena boda. Time su Katalonci srušili svoj vlastiti rekord otprije dvije sezone po broju osvojenih bodova nakon 19 kola, a nadmašili su i rekordni učinak Real Madrida predvođenog Alfredom Di Stefanom iz sezone 1960/1961: prije 50 je godina madridski klub na polovini prvenstva imao 16 pobjeda.

Konačno, Barça je u nedjelju odigrala 28. službenu utakmicu zaredom bez poraza, čime je aktualna momčad srušila klupski rekord iz sezone 1973/1974. Tadašnja momčad, predvođena Nizozemcima Michelsom (trener) i Cruyffom (igrač), nanizala je 27 utakmica bez poraza.