Suarez opet briljirao

Veliki kiks Chelseaja, Jelavić asistirao za gostujuću pobjedu Evertona!

Veliku je senzaciju u sklopu 21. kola prve engleske nogometne lige kreirao posljednjeplasirani Queens Park Rangers koji je s minimalnih 1-0 slavio kod aktualnog prvaka Europe Chelseaja...

Unatoč velikom pritisku tijekom cijelog susreta momčad menadžera Rafaela Beniteza nije uspjela slomiti otpor najlošije momčadi prvenstvene ljestvice, koja je do večeras (srijeda) upisala samo jednu pobjedu u prvenstvu!

Sijevalo je sa svih strana prema golu Brazilca Julija Cesara, no obrana predvođena Nelsenom i Hillom nije dozvolila domaćinu da povede. Kazna za propuštene prilike i pomalu arogantnost Beniteza, koji je na početku susreta ostavio i Edena Hazarda i Juana Matu na klupi, stigla je u 78. minuti nakon prekida.

QPR je izveo korner s lijeve strane svog napada, Chelsea je loptu loše očistio do 20 metara od svog gola gdje ju je Adel Taarabt iz prve, "mrtvo-hladno" spustio prema bivšem igraču "bluza" Shaunu Wrightu-Phillipsu, koji iz prve savršeno pogađa donji desni kut rezervnog vratara Chelseaja Turnbulla.

Do kraja susreta domaća je momčad imala još samo jednu veliku priliku, ali je udarac glavom Branisalava Ivanovića završio malo iznad grede.

Bila je ovo prva pobjeda QPR-a na Stamford Bridgeu od 1983. godine, kojom se momčad menadžera Harryja Redknappa, koji je radio čuda s Portsmouthom i Tottenhamom, vratila u borbu za ostanak u ligi. Nakon ove pobjede zaostaje pet bodova za Southamptonom, koji drži posljednje mjesto koje ne vodi u niži rang natjecanja.

Liverpool je lakoćom na Anfieldu savladao Sunderland, a junaci pobjede bili su Raheem Sterling, Luis Suarez i kapetan Steven Gerrard.

Poveli su "redsi" nakon manje od 20 minuta igre kada je proigravanje Suareza preko kompletne obrane Sunderlanda iskoristio brzonogi Sterling, koji je u ogledu jedan na jedan protiv Mignoleta lobom doveo svoju momčad u vodstvo.

Svega sedam minuta kasnije Suarez je povisio na 2-0 nakon pomalo kontroverzne situacije. Loptom ga je po desnoj strani uposlio Gerrard, a Urugvajac je u borbi za loptu nogom zahvatio braniča "crnih mački", te nakon što je ovaj pao izašao jedan na jedan s golmanom, te snažnim udarcem poentirao za 2-0.

Konačnih 3-0 postavlja, ovoga puta bez kontroverzi, ponovno Suarez i to ponovno nakon proigravanja Gerrarda u 53. minuti utakmice.

Liverpool je pobjedom skočio na 8. mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Sunderland porazom ostao na 14.

Everton našeg Nikice Jelavića okrenuo je Newcastle, te upisao gostujuću pobjedu 2-1.

Povele su "svrake" nakon manje od dvije minute igre preko Pappisa Dembe Cissea, a do poluvremena je Leighton Baines sjajnim golom iz slobodnog udarca poravnao na 1-1. Pobjedu momčadi iz Liverpoola donio je Victor Anichebe u 60. minuti, nakon asistencije našeg Nikice Jelavića. Recimo i da je Anichebe u igru ušao svega dvije minute prije postizanja gola.

Naš je reprezentativac igrao do 88. minute susreta kada ga je na travnjaku zamjenio Bryan Oviedo.

Everton je pobjedom smanjio zaostatak za Chelseajem i Tottenhamom u utrci za trećim odnosno četvrtim mjestom na prvenstvenoj ljestvici. Istovremeno se udaljio od Arsenala, uz utakmicu više, na dva boda prednosti. (TS)