Remi Topnika i Redsa

United pobjegao Cityju, i Chelsea i Liverpool prosuli 2:0!

U derbiju 24. kola engleskog nogometnog prvenstva na Emiratesu su Arsenal i Liverpool podijelili bodove odigravši 2:2, iako su gostujući Redsi vodili 2:0.

Liverpool je vodio golovima Luisa Suareza i Jordana Hendersona. Kod oba su gola kumovale pogreške Arsenalove obrane. Tako je kod prvog gola u 5. minuti sve započelo proklizavanjem Bacaryja Sagne, a nastavilo se prolaskom lopte kroz noge Thomasu Vermaelenu, sretnim odbijanjem lopte u kaznenom prostoru, kao i sretnim odbijanjem pri šutu Suareza.

Kod 0:2 za goste ponovila se slična situacija, a tada je Henderson prošao kroz četvoricu igrača Arsenala s desne strane, uz sretno odbijanje lopte, te poslao loptu u praznu mrežu. Suarezu je spomenuti gol bio 17. ovosezonski, a Hendersonu drugi.

Topnici su uspjeli izjednačiti golovima Oliviera Girouda i Thea Walcotta u razmaku od samo tri minute. Kod Giroudovog je gola glavom asistirao Jack Wilshere, a kod Walcottovog Giroud. Do kraja je bilo i prilika za pobjedu, uglavnom na strani domaćina, ali se rezultat nije promijenio.

Manchester United teškom je mukom na Old Traffordu savladao Southampton 2:1 dvama golovima Waynea Rooneyja, te je tako iskoristio raniji kiks Manchester Cityja (0:0 kod QPR-a). Southampton je vodio 1:0 golom Jaya Rodrigueza već iz treće minute, da bi Rooney već u prvom poluvremenu donio preokret Crvenim vragovima svojim osmim i devetim prvenstvenim golom. Kod prvog mu je asistirao Shinji Kagawa, a kod drugog Patrice Evra.

Treba istaknuti kako je Southampton bio bolja momčad i kako je imao veći posjed lopte (57 posto) i više udaraca prema golu (20:11), ali nije uspio izboriti barem bod. Ovom pobjedom United je pobjegao drugoplasiranom Cityju na sedam bodova

Everton Nikice Jelavića slavio je kod kuće protiv West Bromwich Albiona dvama golovima Leghtona Bainesa u utakmici u kojoj je Nikica Jelavić u igru ušao tek u 84. minuti. Fulham Mladena Petrića na svom je Craven Cottageu savladao West Ham 3:1 u londonskom mini-derbiju, a hrvatski je napadač zaigrao od 76. minute kada je zamijenio Dimitra Berbatova.

Chelsea je na gostovanju kod slabašnog Readinga odigrao tek 2:2, iako je do 87. minute vodio 2:0 golovima Juana Mate i Franka Lamparda. Tada je na scenu stupio džoker s klupe Adam le Fondre i zabio svoj deveti i deseti gol sezone, te peti u zadnja tri susreta. Gol za 2:2 zabio je u petoj minuti sudačke nadoknade nakon ubacivanja iz prekida.