Topnici bez greške: Aršavin dotukao Blackburn!

U prvoj utakmici 3. kola engleskog Premiershipa nogometaši Arsenala su gostovali na Ewood Parku kod Blackburna, te su uzeli sva tri boda pobjedom 2-1...

Druga je to pobjeda za Arsenal u sezoni, dok uz to imaju i remi (1-1 na gostovanju kod Liverpoola).

Ove subote su igrači iz Londona zasluženo osvojili tri boda, makar i domaća momčad može žaliti barem za jednim. Dva Dioufa, El-Hadji i Mame, su konstantno stvarali probleme Arsenalu, ali od konkretnih akcija je ostala samo ona iz 27. minute.

Tada je El-Hadji Diouf sjajno prošao po lijevoj strani, idealno uposlio Mame Dioufa kojem nije bilo teško pogoditi s nekoliko metara i izjednačiti na 1-1. Prije toga su gosti poveli golom Walcotta, koji je bio najbolji pojedinac u pobjedničkoj momčadi. Tada je sjajno opalio iskosa s desne strane i milimetarski točno pogodio malu mrežicu.

Pobjedu je gostima donio ruski nogometaš Aršavin u 51. minuti, kada se najbolje snašao u stvorenoj gužvi Blackburnova šesnaesterca.

U zadnjem periodu utakmice Arsenal se gotovo panično branio od domaćeg izjednačenja, makar su i sami mogli zabiti iz kontri.

Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić je za Blackburn počeo utakmicu i igrao do 65. minute kada ga je zamijenio Šveđanin Olsson. Silno se trudio, nudio i izbijao u poluprilike, no ništa konkretnoga nije napravio.

Ostale subotnje utakmice na rasporedu su u 16 sati.