Strašan preokret ManUtd-a: Junak Berbatov igra sezonu iz snova

Nogometaši Manchester Uniteda bili su na gostovanju kod Blackpoola na pragu prvog prvenstvenog poraza u Premiershipu ove sezone. Na kraju su pobijedili s 3-2...

U pitanju je bila zaostala utakmica 16. kola, u kojoj je domaćin golovima Cathcarta i Campbella u prvom poluvremenu vodio s 2-0 sve do 72. minute utakmice. Tada je prvi puta na scenu stupio bugarski napadač Uniteda Dimitar Berbatov, te je na dodavanje Fletchera iz blizine smanjio na 2-1. Samo dvije minute kasnije je meksički 22-godišnji napadač Javier Hernandez 'Chicharito', poslužen od Ryana Giggsa, izjednačio udarcem desnom nogom na 2-2. I napokon, u 88. minuti, Paul Scholes je uposlio Berbatova, koji je povukao loptu po lijevoj strani, ušao s njome u kazneni prostor, a onda je ljevicom pogodio suprotni kut.

Berbatov je u subotu zabio tri komada u domaćoj pobjedi protiv Birminghhama 5-0. S nova dva pogotka je još učvrstio svoje vodstvo na ljestvici strijelaca. Sada na svom kontu ima već 19 golova.

Manchester United sada na vrhu ljestvice ima pet bodova više od drugog Arsenala.

Aston Villa je u zaostaloj utakmici 18. kola kao gost pobijedila Wigan s 2-1. Golove za goste zabili su Agbonlahor u 50. i Young iz penala u 61. minuti, dok je poraz domaćina ublažio McCarthy u 80. minuti. Momčadi francuskog menadžera Gerarda Houlliera ovo je bila druga uzastopna pobjeda, nakon što je je u prethodnih pet nastupa osvojila samo dva boda.

Premiership, zaostale utakmice:

16.kolo:

Blackpool – Manchester United 2-3 (Cathcart 14, Campbell 42 / Berbatov 72, 88, Hernandez 74)