Jedan trofej manje

PSG ispao od starog rivala: Ibrine škarice ovaj put doživjele debakl!

Bogati francuski prvoligaš PSG propustio je priliku za osvajanje jednog trofeja u aktualnoj sezoni. U četvrtfinalu francuskog Liga kupa Parižane je boljim izvođenjem penala izbacio St. Etienne...

Početkom mjeseca St. Etienne je napravio senzaciju, pobijedivši PSG u prvenstvu na Parku prinčeva s 2-1, a utakmicu je obilježio crveni karton najveće zvijezde domaćih Zlatana Ibrahimovića.

U utorak ova dva kluba nisu odigrala ni približno tako sadržajnu utakmicu. Ibrahimović je bio na terenu svih 120 minuta, ali ovom prilikom nije uspio odvući momčad Carla Ancelottija do pobjede. Čak je imao i jedan neuspjeli pokušaj škaricama.

Ni nakon osnovnih 90, ni nakon dodatnih 30 minuta gledatelji na stadionu Geoffroy-Guichard nisu vidjeli pogodak, pa je polufinalista odlučilo bolje izvođenje jedanaesteraca.

Domaći su se tu pokazali uspješnijima, realizirali su svih pet penala, a pogađali su Cohade, Ghoulam, Brandao, Perrin i Aubameyang. Za PSG je u trećoj seriji promašio Brazilac Thiago Silva što se pokazalo presudnim. Precizni su bili Ibrahimović, Nene i Armand, ali to nije bilo dovoljno. (TS)