Deveta pobjeda

Spasio ih Belgijanac: Tottenham poravnat s Chelseajem!

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 17. kola Premiershipa Tottenham je pobijedio Swansea 1:0.

Na svom White Hart Laneu Spursi su slavili pogotkom Jana Vertonghena u 75. minuti, što im je donijelo skok na četvrto mjesto Premiershipa.

Momčad Andre Villas-Boasa dominirala je od početka susreta, a ukupno su uputili čak 29 udaraca prema suparničkim vratima, dok je s druge strane Swansea zapucao tek tri puta, od čega niti jedan udarac nije išao u okvir gola Huga Llorisa.

Gol odluke belgijski reprezentativac zabio je nakon slobodnog udarca Kylea Walkera. Bio mu je to drugi ovosezonski premierligaški gol, nakon onoga Manchester Unitedu u 2. kolu.

To v. Sw[Matchhighlight.com]shl[16-12-2012] by matchhighlight1

Tottenhamu je to bila deveta pobjeda i četvrta u zadnjih pet kola.

Jedina loša vijest s današnjeg dvoboja je ozljeda Emmanuela Adebayora koji je u 72. minuti bio prisiljen napustiti igru.

U drugom ogledu koji se igrao ove nedjelje West Bromwich Albion i West Ham su remizirali bez golova. (TS)