Prokockali 2:0...

Senzacionalan preokret Fiorentine: Rossi 'hat-trickom' srušio Juve!

U sklopu 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na svom Artemio Franchiju savladala Juventus 4-2, iako je do 66. minute gubila 0-2...

Golovima Carlosa Teveza iz jedanaesterca i Paula Pogbe imao je talijanski prvak naizgled sigurno vodstvo, kada je na scenu stupio Giuseppe Rossi.

Prvo je realizirao jedanaesterac koji je u 66. minuti izborio Matias Fernandez, potom je deset minuta kasnije izjednačio dalekometnim udarcem ljevicom iskosa s lijeve s trane s nekih 20-ak metara, da bi pet minuta kasnije kompletirao svoj hat-trick. U međuvremenu se među strijelce za "viole" upisao i Joaquin, a bio je to gol za 3-2 vodstvo domaćih kojeg je postigao na dodavanje Borje Valera.

Rossi je hat-trickom stigao do brojke od osam postignutih golova u sezoni, izbio na vrh ljestvice najboljih strijelaca i pomogao svojoj momčadi da nanese Juventusu prvi poraz.

Fiorentina 4-2 Juventus (All Goals) 20... by ourmatch

Hellas Verona je na krilima Luce Tonija na domaćem travnjaku savladala Parmu 3-2. Toni je zabio dva gola, a onaj pobjednički postigao je Jorginho u 88. minuti iz jedanaesterca.

Dvama postignutim golovima 2-1 pobjedu protiv Chieva svojoj je Genoi donio Alberto Gilardino u susretu u kojem je svih 90 minuta odigrao Šime Vrsaljko.

Premijernu pobjedu sezone ostvarili su do ovog kola "fenjeraš" Sassuolo i Sampdoria. Na domaćem travnjaku nogometaši Sassuola savladali su Bolognu 2-1 uz golove Domenica Berardija iz penala i Antonija Flora Floresa. Oba je gola Sassuolo postigao u razmaku od pet minuta.

Sampdoria je pak slavila u gostima kod Livorna 2-1 golom Nicole Pozzija iz jedanaesterca u šestoj minuti sudačke nadoknade. (TS)

Serie A, 8. kolo:

Fiorentina - Juventus 4-2 (Rossi 66-11m, 76, 81, Joaquin 78 / Tevez 37-11m, Pogba 40)

Genoa - Chievo 2-1 (Gilardino 22, 50 / Bentivoglio 48)

Hellas Verona - Parma 3-2 (Toni 9, 61, Jorginho 88-1m / Parolo 19, Cassano 25)

Livorno - Sampdoria 1-2 (Siligardi 90+2 / Eder 19-11m, Pozzi 90+6)

Sassuolo - Bologna 2-1 (Berardi 12-11m, Floro Flores 17 / Diamanti 34-11m)

Atalanta - Lazio 2-1 (Cigarini 41, Denis 84 / Perea 53)