Norwich ispao

City novi prvak Engleske: Građani uništili nadu Liverpoolu!

U posljednjem kolu Premierlige nije bilo velikih iznenađenja...

Novi prvak je Manchester City, a osim ranije poznatih Fulhama i Cardiffa iz lige je ispao i Norwich City. Posljednje kolo Premierlige odlučivalo je o naslovu prvaka. Manchester City je na Etihadu tražio barem bod protiv West Hama, a na kraju je glatko slavio s 2:0 i proslavio novi naslov prvaka, četvrti u povijesti kluba. Ovaj put nije bilo drame kao 2012. godine kada su Edin Džeko i Kun Agüero u pravoj drami donijeli preokret i pobjedu Cityju koja je odnijela naslov Unitedu, a donijela gradskom rivalu.

Protiv West Hama City je krenuo žestoko i tražio što ranije pogotke kako bi izbjegao neugodnosti. Prvi je stigao u 39. minuti kada je Samir Nasri napokon dalekometnim udarcem probio obranu gostiju i poslao Adriana po loptu u mrežu. U samoj završnici prvog dijela blizu pogotka bio je David Silva, no njegov udarac u gredu je skrenuo Andy Carroll. U drugom poluvremenu, vrlo brzo je City stigao do vodstva 2:0 i riješio sve dvojbe. Nakon kornera je najspretniji bio Vincent Kompany koji je iz blizine povisio na dva gola razlike. Pokušao je City doći i do trećeg pogotka te se izjednačiti s Chelseajem po broju golova u jednoj sezoni, no nije uspio treći put svladati Adriana.

Liverpool se istovremeno nadao čudu i pobjedi West Hama koja bi mu dala šanse u borbi za naslov, no realnost je bila drugačija. Ipak, Redsi su se oprostili od navijača pobjedom protiv Newcastlea 2-1 te završili na drugoj poziciji. Martin Škrtel autogolom doveo je Newcastle u vodstvo i to je već četvrti autogol Škrtela u sezoni čime je srušio rekord Premierlige. Međutim, u drugom dijelu domaćin je napravio preokret i golovima Daniela Aggera i Daniela Sturridgea slavio je s 2:1.

Chelsea je učvrstio treće mjesto slavljem u Cardiffu golovima Schürrlea i Torresa dok je Arsenal slavio kod Norwicha 2:0 pogocima Ramseya i Jenkinsona, čime je uništena i matematička šansa da Kanarinci ostanu u ligi.

Nikica Jelavić u porazu Hulla od Evertona 2:0 odigrao je 54 minute nakon čega ga je zamijenio Fryatt, a Dejan Lovren je u remiju Southamptona s Manchester Unitedom 1:1 odradio svih 90 minuta. Pogodak za United postigao je Juan Mara, a Ryan Giggs je po prvi put u karijeri završio sezonu bez postignutog pogotka.